Základní informace o městě

LeV

  První písemná zmínka o Modřicích je zaznamenána roku 1141. V té době stával na území dnešního města hrad, který patřil olomouckým biskupům. Modřice byly vyhlášenou zemědělskou oblastí, v které se dařilo především pěstování cibule a zelí. Celorepublikově  známá byla modřická Fruta.
  Dnes se město stalo vzkvétajícím, průmyslově - obchodním střediskem, ležícím jižně od moravské metropole v okrese Brno- venkov. Na území Modřic má sídlo 877 firem. Lákadlem pro milovníky nakupování a relaxace je obchodně - nákupní centrum Olympia.
  Na město byla obec povýšena 1.července 1994 a dne 12. září 2002 byla slavnostně otevřena nová radnice. Prochází tudy cyklostezka Brno - Vídeň. Mezi kulturní památky patří kostel sv. Gottharda a na náměstí kaplička zasvěcená sv. Václavovi. Úplně nejstarší památkou je socha sv. Floriána - patrona hasičů. Mezi tradiční akce patří Svatováclavské hody, rozsvěcení vánočního stromu, Silvestr, dětský karneval, plesy a spousta jiných akcí na kterých se scházejí občané Modřic a bez nichž by nebylo možné udržet atmosféru tohoto malebného města.   
              

LeV

Mapu města Modřice naleznete zde